UKRINFORM BUSINESS NEWS №40,
24 вересня-2 жовтня 1994 року


ВІЙСЬКОВО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

ХАРКІВСЬКИЙ "ХАРТРОН" І АМЕРИКАНСЬКИЙ WESTINGHOUSE СТВОРЮЮТЬ КОНСОРЦІУМ

29 вересня у Харківському об'єднанні "Хартрон" відбулося підписання установчих документів спільного україно-американського підприємства - консорціуму "Вестрон".
Мета створення консорціуму - співробітництво у галузі виробництва автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУ ТП) для ядерних і звичайних електростанцій та промислових підприємств.
Засновники "Вестрона" - "Хартрон" і американська Westinghouse Electric Corp. Реєстрація СП відбудеться найближчим часом. Створенню спільного підприємства сприяла домовленність між Вашингтоном і Києвом про співробітництво в галузі конверсії, підписана у травні цього року міністром оборони США Уільямом Перрі та віце-прем'єром України Валерієм Шмаровим. Під реалізацію пілотного проекту конверсії урядом США за програмою Nunn-Lugar (допомога у проведенні конверсії військового виробництва) виділено максимально можливий, згідно з програмою, обсяг фінансування - 5 млн. доларів. Крім того, Westinghouse інвестує додатково 20 млн. доларів США. За умовами договору, сторони мають намір до 1996 року перетворити консорціум "Вестрон" у акціонерне товариство. Консорціум створюється як проміжна структура, повідомив УКРІНФОРМу Євген Сінельніков, директор підрозділу "Хартрон" - "Енергія Космосу". Сьогодні питання акціонування "Хартрону" вирішується урядом України. Частка "Westinghouse" у створюваному консорціумі складає 51%.
За словами Євгена Сінельнікова, в 1996-1997 роках повинна розпочатися масова заміна обладнання автоматики та управління АЕС. У створюваному комплексі АСУ ТП українською стороною будуть розроблені системи нижнього і середнього рівня, а також програмне забезпечення комплексу. Westinghouse надасть свої технології, візьме участь у розробці верхнього рівня АСУ ТП, де застосовуються потужні обчислювальні станції.
Виробництво обладнання, яке зараз розробляється, буде налагоджене, зокрема, на харківському "Моноліті" та київському Радіозаводі. Вартість систем управління, що використовуються на західних атомних станціях, складає від 100 до 150 млн. доларів США. Передбачається, що вартість українського аналогу буде вдвічі нижчою. На території України діють 12 реакторних установок ВВЕР-100, ще три перебувають у стадії завершення.
За повідомленнями американських експертів, Westinghouse вже розпочала поставки обладнання в Україну. Розрахунок за надану американською стороною технологію здійснюватиметься з прибутків "Вестрона", частина з яких піде на оплату за надану ліцензію. Частина прибутків йтиме на розширення виробництва в Україні. Упродовж 30 років "Хартрон" - провідний у колишньому СРСР розробник систем управління, обчислювальних комплексів, складного електронного обладнання для різних типів ракет і космічних апаратів. Підприємство засноване у 1959 році як Спеціальне Конструкторське бюро №692,перейменоване у 1992 році у "Хартрон". Вченими "Хартрону" створені системи управління для найпотужнішої у світі ракети-носія "Енергія", ракети "Циклон", міжконтинентальних балістичних ракет СС-18 і СС-19, орбітальних модулів "Квант" і "Кристал", а також для 152-х супутників серії "Космос".

К списку публикаций 1994 года >>

ЭФФЕКТИВНЫЕ РЕШЕНИЯ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦИИ
ПУБЛИКАЦИИ
ООО Вестрон

Телефон: +380-57-717-0601
Украина, г. Харьков, 61070,

Телефон/факс: +380-57-717-7956
ул. Академика Проскуры, 1

E-mail: office@westron.kharkov.ua