Газета “День” №195,
21 октября 1999 г.


"Вестрон" підвищує надійність АЕС

Спільному україно-американському підприємству “Вестрон” виповнилося п'ять років. 60% його капіталу належать компанії “Вестінгауз”, що є світовим виробником обладнання для АСУ, 40% - харківському підприємству “Хартрон” - найбільшому в Україні розробнику багатоцільових систем управління.

Як вважає голова правління АТ “Хартрон” Яков Айзенберг, це ледве чи не єдиний на території колишнього СРСР приклад ефективного використання коштів американського урядового фонду Нанн-Лугара (фонд було створено для конверсії ВПК). За ці роки підприємство поставило на Південно-Українську, Запорізьку, Хмельницьку, Рівненську та Чорнобильську атомні електростанції інформаційно- обчислювальні та інші системи на загальну суму понад $5 млн. Виконувалися також проектні роботи за замовленнями електростанцій Росії, Литви, Болгарії та Чехії, були розробки й для інших галузей промисловості.

Генеральний директор “Вестрона” Михайло Чернишов вважає, що підприємство зуміло вижити в неймовірно важких умовах господарювання тільки тому, що ні українська, ні американська сторони з самого початку не налаштовувалися на легкий прибуток. Американці поставили до Харкова обладнання й комплектуючі, провели навчання персоналу. “Хартрон” - у той час держпідприємство - не виділив жодної копійки, зате надав кваліфікованих фахівців. Головна трудність полягає в тому, що замовники - АЕС, не платять за виконані роботи “живими” грошима. Вони розраховуються електроенергією, яка проходить до того ж через посередників і тому знецінюється.

Завдяки грошовому підживленню від США та Євросоюзу (“Хартрон” виграв тендер на замовлення з підвищення надійності українських АЕС), консорціум справно поповнює бюджет, забезпечує робочими місцями своїх співробітників і багато суміжних інститутів Харкова, Києва та інших міст. Найважливіше, звісно, те, що значно підвищується надійність українських АЕС. Тут кажуть, що якби 1986 року був “Вестрон”, не трапилося б чорнобильської катастрофи.

Михайло БІДЕНКО, “День”, Харків

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © “День

К списку публикаций 1999 года >>


ЭФФЕКТИВНЫЕ РЕШЕНИЯ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦИИ
ПУБЛИКАЦИИ
ООО Вестрон

Телефон: +380-57-717-0601
Украина, г. Харьков, 61070,

Телефон/факс: +380-57-717-7956
ул. Академика Проскуры, 1

E-mail: office@westron.kharkov.ua